WARSZAWA 22 723 09 91KATOWICE 32 781 00 68

KONSOLE PASYWNE

Wydana dla AGS Krajowa Ocena Techniczna jest dokumentem, dopuszczającym do obrotu i stosowania konsole pasywne.
Systemy AGS posiadają Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji.

Systemy mocowań elewacji wentylowanych

Konsole ze stali nierdzewnej- pasywne AGS HI+ są to innowacyjne łączniki budowlane, które ograniczają w znaczny sposób przewodzenie zimna w głąb budynku. Charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, niwelując punktowe mostki termiczne. Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej U = 0,20 W/m2K, jaki zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej będzie obowiązywał od 2021 roku.

KONSOLE MAGNELIS® HI+

AGS HI+ VC Z7 / Z8 – grubość 2,5 mm

Konsole wykonane ze stali czarnej S320 GD, pokrytej powłoką metaliczną Magnelis®, stanowią najlepszą i najbardziej efektywną alternatywę kosztową dla konsoli nierdzewnych, aluminiowych i cynkowanych zanurzeniowo.
Innowacyjne konsole do elewacji wentylowanych znakomicie sprawdzają się w nawet najbardziej agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5. Wykazują zgodność z alkaicznymi materiałami budowlanymi, takimi jak beton czy zaprawa murarska, wyróżnia je także efekt samoregeneracji np. na nieosłoniętych krawędziach czy spawach.
Systemy pasywne AGS zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić zastosowanie pod elewacją dowolnego ocieplenia – bez względu na jego gęstość. Ponadto pełnią one funkcję łączników budowlanych, ograniczając w znaczny sposób przewodzenie zimna w głąb budynku.
Rozwiązania charakteryzują się poprawkami od punktowych mostków termicznych na poziomie U=0,002 W/m2*K dla konsol wiatrowych oraz U=0,006 W/m2*K dla konsol nośnych.
Konsole Magnelis® HI+ występują w wysięgach od 120 mm do 290 mm (120, 140, 170, 210, 250, 290) oraz w szerokościach 70, 100, 130, 160, 190 mm. Firma AGS produkuje również konsole o wymiarach niestandardowych, dostosowanych do konkretnego projektu i oczekiwań Klienta.

konsole stałe/nośne– służą do przenoszenia obciążeń pionowych i poziomych tj. związanych z ciężarem okładziny, siłą parcia i ssania wiatru

konsole ruchome/wiatrowe– służą do przenoszenia obciążeń poziomych tj. związanych z siłą parcia, ssania wiatru i stabilizują podkonstrukcję.

Atuty powłoki metalicznej Magnelis®

-powłoka w 100% nadaje się do wtórnego przerobu i nie
zawiera jakichkolwiek szkodliwych substancji,
-jedyna powłoka metaliczna certyfikowana do stosowania
w środowisku C5,
-najlepsza i najbardziej efektywna alternatywa kosztowa
dla aluminium, stali nierdzewnej oraz cynkowania
zanurzeniowego,
-zgodność z alkaicznymi materiałami budowlanymi, takimi
jak beton, zaprawa murarska,
-zredukowane oddziaływanie na środowisko dzięki mniejszej
o 75% zawartości cynku i nawet o 75% wolniejszemu procesowi
wypłukiwania cynku,
-powłoka w 100% nadaje się do wtórnego przerobu i nie
zawiera jakichkolwiek szkodliwych substancji,

KONSOLE ALUMINIOWE